Aktiviteler

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Selimiye köyü, Hisarönü körfezinin en güzel köylerinden biri. Çeşmelerinden, musluklarından kaynak suyu akan Selimiye'de ahşap tekne, arıcılık, zeytincilik, bademcilik, hayvancılık ve balıkçılık yapılıyor. Dağları badem, zeytin, çam ve kekiklerle kaplı olan Selimiye aynı zamanda yerli ve yabancı yatların, mavi yolculuk teknelerinin uğrak yeridir. Selimiye, şehir yaşamından yorulanlara, tertemiz havası ile ziyaretçilerine her gıdanın en doğalını yeme imkanı sağlıyor. Dağlarla çevrili bu güzel köy ayrıca göl manzarasını andıran durgun ve tertemiz deniziyle dikkat çekiyor. Günün her saati dağ ve deniz manzaralarının en güzelleriyle karşılaşıyorsunuz.

Günlük Tekne Turları

Selimiye Gezi tekneleri her gün saat 10.00 ila 17.00 arasında katılımcılarına 3 ayrı rota seçeneğinden birini sunar. Gezi sırasında Hisarönü körfezinin 6-7 değişik koyunda tertemiz denize girme ve olağanüstü güzellikteki kara ulaşımı olmayan koyları ve adaları görme imkanı verir. Hisarönü Körfezi´nde günübirlik turlara katılırsanız, ilk durak "Kamelya Adası". Selimiye çıkışından itibaren çok ilginç bir kaya yapısına sahip tepeleri solunuzda bırakıp 45 dakika süren deniz yolculuğuyla ulaştığınız Kamelya adası sahili, yatların tercih ettiği içilesi temizlik ve berraklıkta bir denize sahip. Tekneler hareket ederek bir başka adaya, "Dişlice"ye de geçiyorlar. "Keşke daha önce görseydim" dedirttiren vahşi cazibeye sahip ada, denizden çıkmış diş diş görünümüyle adeta alt damağı andırıyor. Anıt kayalarla dolu, ortasından geçit veren ada, yıllar süren sarı-turuncu bazı yosun türleri ile kaplı renkli bir görünüm kazanmış. Ancak hatırlatmak gerekir ki, fotoğraf tutkunları yükseklere tırmanmak isterlerse lastik ayakkabı giyip çok dikkatli olmalılar. Günübirlik turlarda Kamelya ve Dişlice Adası´ndan başka "Antik Batık Mevkii", Balıkaşıran Bencik, İnbükü, Keçibükü, Orhaniye, Kızkumu, denizden görebileceğiniz yerler.

Özel Tekne Turu

Kekik Butik Otel, önceden talep edilmesi durumunda misafirlerine özel tekne gezisi düzenleyebilir.Tur rotaları, konukların arzusuna göre düzenlenebilir. 

Doğa Yürüyüşü & Karia Yolu Bozburun Yarımadası Parkurları Yürüyüşü

Karia Yolu, Muğla ve Aydın illerini kapsayan Türkiye’nin en uzun mesafeli -820 km- trekking rotasıdır. İsmini antik çağda bu bölgede yaşamış Karia medeniyetinden alan yürüyüş rotası kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçmektedir.

Selimiye'ye yakın Karia Yolunun şu parkurları bulunur:

Selimiye – Bayır Köyü –Turgut Şelalesi: 19,7km
Selimiye – Taşlıca Köyü: 20,7km
Bayır Köyü – Taşlıca Köyü: 18,0km
Taşlıca Köyü – Tola: 18,3km
Tola – Taşlıca Köyü: 20,3km
Amos – Bayır Köyü: 15,1km
İçmeler – Amos: 10,3km
Turgut Şelalesi – Hisarönü: 18,9km

At Safari

Yakın çevrede yapılabilecek eğlenceli ve ilginç bir etkinlikte at safaridir.Kekik Butik Otel’e otomobille yaklaşık 30 dakika mesafede, Marmaris yolu üzerinde bulunan Marmaris At Safari'nin düzenlediği 1,5 saatlik parkurda orman içinde, nehirde son derece eğlenceli geziler yapılıyor.

Yakın Çevre Köyler ve Tarihi Kalıntı Gezileri

Selimiye ve çevresinde bulunan köylerle, bu köylerin kendi bölgelerinde bulunan antik kalıntıları ve Muğla bölgesinin diğer doğal güzellikleri ile ilgili bilgiler sitemizin "Destinasyon Bilgisi" kısmında sunulmustur.Detaylı bilgi ve ulaşım alternatifleri için Kekik Butik Otel ailesinden bilgi alabilirsiniz.