Sizden Gelenler

english

  Lütfen siz de Kekik Otel Selimiye deneyiminizi bizlerle paylaşın   


Kadir Topaloğlu 2017-06-26 22:31:14
Muhteşem mekan,inanılmaz bir manzara ve insanı şımartan bir evsahipliği. Şiddetle tavsiye esiyorum👍
Max Roald Eckardt 2017-04-01 23:20:03
Kekik Hotel was our home for three days. Our stay was magic. We went there searching for green remoteness with most amenities of turkish infrastrucutre like dolmushes, fresh food, and good internet. The sourrounding environment is incredible. Nature is very different from valley to valley and the mountains offer routes suited for day-long hiking or if you are up for it: challenging climbing. The aryans left their mark on the entire region leaving artefacts and unique sites to be discovered. The view from most elevated places is awe-inspiring and once we left the roads we found ourselves in ever new overwhelming scenes of thriving nature, 1000+ year old oaks, historic artefacts, natural wonders and a refreshing sense of belonging. Kekik hotel was a perfect home base for our trips. They offered inspiring conversation, perfect hospitality, and a lot of knowledge about the region adding to the magic. We will be back
SEHER&SUAT ÖZGÜL 2015-10-03 14:17:51
merhabalar; adı gibi güzel ve kekik kokuları salan işletmeniz de iki gün konakladık . huzur ve dinlenme dolu iki gün oldu çocuklarımızla. temiz havayı bol bol içimize çektik.harika kahvaltı güzel manzara ve doyumsuz sohbetinizle tekrar görüşmek üzere Bülent bey&Misket hanım. (Bülent bey ekonomi ile ilgili görüşleriniz için tekrar teşekkürler)
Andriy 2015-07-18 19:30:04
The Hotel is absolutly exceptional! The place, the view, the atmosphere. The breakfast and dinner was very healthy and very delicious. The owners treat you as the King and their best friend at the same time. The service is for sure better than in any other 5* hotels. The room and the swimming pool are very clean and very nice. We have found totally different Turkey there. The place to relax and enjoy life. For sure the best hotel in Turkey!
David 2015-07-18 19:29:20
Perfect setting made most welcome by misket and bulend who couldnt be more helpful. The breakfast with honey and preserves so tasty and when we had dinner the fish and pizza delicious. The rooms were spacious and the swimming pool and setting perfect.
Orhan 2015-07-18 19:27:54
Sahipleri çok ilgili ve güleryüzlü ve yardımsever. Bizi rahat ettirmek için çok çaba gösterdiler. Manzara müthiş, kafa dinlemek için ideal bir yer. Kekik ve çiçek kokuları içerisinde kalıyorsunuz. Daha fazla kalmayı isterdim.
Yeliz 2015-07-18 19:26:49
Otelin konumu çok iyiydi. Bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahip. Sahipleri ve çalışanları çok ilgili ve işlerini çok iyi yapıyorlar. Sessiz ve huzur arayanlar için çok doğru bir lokasyon. Tüm stresinizden uzaklaşabilirsiniz. Misket Hanım ve Bülend Bey'e ayrıca hoş sohbetleri ve misafirperverlikleri için teşekkürler.
Özge 2015-07-18 19:26:10
Misket hanım ve Bülent bey sizi kendi evlerinde misafir ediyorlar sanki. O kadar sıcak ve samimiler. Güzel bir tatil geçirmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. Gürültüden uzak sakin bir yer ise tercihiniz, burası tam size gore.


 
 
 
 
    webmaris